Immortal Hisory (укр)

 

Immortal Hisory (укр)
Абат: ''Все почалося, коли я був в сьомому класі школи - тоді мені було десь 12 років. І одного разу мій приятель, який вчився тоді вже в дев'ятому класі, приніс мені послухати декілька пластинок, серед яких виявився і 'Welcome Те Hell'. І я подумав: ''Ух ти! Ось це круто!' На задній стороні обкладинки була фотографія, де стояли музиканти, а в руках у них були здоровенні сокири, і все це виглядало до біса круто! А які злісні були назви пісень... Я думаю, що це і був початок. У цього мого приятеля весь час з'являлися нові пластинки важких груп, і я часто ходив до нього додому послухати новинки. Тоді я ще слухав і Manowar, і Venom, а одним з моїх найулюбленіших альбомів був Into Glory Ride', а також компіляція 'Speed Kills' з Bathory і Possessed. Потім я відкрив для себе збірки 'Scandinavian Metal Attack', на яких почув пісні ''War'' і ''The Return Of Darkness And Evil''. Після цього я вже став купувати пластинки в свою власну колекцію, і в 1988 році я придбав альбом 'Under The Sign Of Black Mark'. Треба сказати, що доти я не знав кращого альбому, ніж Into The Glory Ride' - там була якась непередавана атмосфера. А коли я вперше прослуховував 'Under The Sign Of Black Mark', то відчув ту ж саму атмосферу, але тільки значно зліснішу і темнішу, аж мурашки пробігли у мене по спині.. До того, як я сам познайомився з Демоназом, він вже знав Еуронімуса майже два роки. тому наші сумісні поїздки в Осло допомогли мені взнати цих людей досить таки близько. Для мене це було якимсь шокуючим досвідом, тому що я був родом не з великого міста, і навіть не з самого Бергена. Я жив в його передмісті в маленькому селі, і все, що мені вдавалося взнати, я черпав лише з журналів або з пластинок. У нас не було ніяких металевих тусовок, концертів і тому подібного, тому моє знайомство з Еуронімусом і всією цією тусовкою було дійсно дуже важливою подією в моєму житті. Я щасливий, що ми зробили все так, як ми зробили, і що ніхто тоді не робив це так само, тому що тоді ще не було моди на блэк-метал. І, можливо, саме тому ми і робили це - адже ніхто цього до нас не робив. Ми ходили в бар в корпспейнті, ми ходили по вулицях з факелами, ми пили віскі і ''факірили''. Якби ми зараз, після всіх тих подій 91-93 років, зробили так само, то швиденько загриміли б за грати.''
Отже, в Бергені, Норвегія двома хлопчаками - Abbath doom Occulta і Demonaz doom Occulta восени 1990 року був заснований склад Immortal. Вже пару років до цього вони були учасниками інших груп: Abbath - Old Funeral, а Demonaz - Amputation.
Abbath і Demonaz входили в роль - бродили по лісу, пили там віскі, робили жертвопринесення. Улюбленим місцем їх прогулянок став ліс в 30 кілометрах від Бергена, там вони і відкрили всі свої священні місця, свій Blashyrkh...
Ще дві людини увійшли до оригінального складу групи - гітарист Jorn Inge Tunsberg (потім грав в Hades Almighty, а до цього в Amputation). Першим барабанщиком став Gedda (Armagedda). Хоча Armagedda залишався з групою два роки, він так і не проникав великими ідеями блеку, за що і був звільнений.
Група приступила до створення свого матеріалу взимку 1990-91 року. Першими спробами стали пісні ''Enslaved In Rot'' і ''Suffocate The Masses''.
Потім послідували посилені репетиції і в 1991 році записали перше демо ''Suffocate''. Після другого демо ''Northern Upins Death'', записаного влітку того ж року, гітарист Jorn був звільнений з групи.
Після цього Immortal навіки залишилися утрьох.
Тут французький лейбл Listenable Records виявив цікавість до їх демо і запропонував їм випустити сингл. Подальша зима дала їм сили для створення таких композицій, як ''The Cold Winds of Funeral Frost'' і ''Unholy Forces of Evil''.
Взимку 1991 року матеріал був записаний. Зима з тих пір панує в творчості групи.
Абат: ''Більша частина мого життя проходить взимку... Я живу майже біля підніжжя гір. Зима - моя фаворитка, мене надихає зимова природа. Це така фантазія - представляти себе демоном з іншого світу, що опинився серед льодів і білої безмовності...''
Потім інтерес до їх творчості був проявлений лейблом Osmose Productions. Вони запропонували їм контракт на дві пластинки. Abbath, Demonaz і Armagedda попали в Grieghallen Studios в квітні 1992 року і записали дебютний альбом.
Через декілька місяців Diabolical Fullmoon Mysticism бомбою вибухнув на блек-сцені. Продюсером його став тепер уже легендарний Eirik ''Pytten'' Hundvin. Спочатку, до речі, альбом планували назвати ''Battle In The North'', але вибір ліг на ''Diabolical...'' - воно краще відображало музику.
Через пару місяців після релізу Armagedda також був звільнений з групи. Про причину вже йшло вище. Його замінив невідомий нікому Kolgrim. Але він дав з групою тільки один концерт в грудні 1992 року і був звільнений через патологічні лінощі.
Блек тим часом увійшов до моди, і телекомпанія з Бергена захотіла зробити з ними інтерв'ю і зняти відео. Вони вирішили зробити відео до ''Call of the Wintermoon'', записали все за 2 години і відразу після цього з'явилися в ефірі. Abbath, Demonaz і Kolgrim намагалися пояснити унікальність своєї творчої концепції, але їх просто тупо запитували, сатаністи вони чи ні.
Demonaz заявляв що ні, і їх музика - не блек.
Kolgrim назвав це ''holocaust metal''... Продемонстроване відео не цілком відображало суть музики. Воно було зняте влітку (о, жах!), в темний час доби на руїнах Lysekloster, де вони робили фотосесію для Diabolical Fullmoon Mysticism.
Видання наступного альбому, Pure Holocaust в 1993 році, стало знаковою подією в історії групи. Він був записаний у вересні Grieghallen Studios і спродюсував його Eirik ''Pytten'' Hundvin. Оскільки барабанщика не було, то Abbath записав всі партії ударних, а Erik з'явився вже в ході мікшування запису. Його фото, не дивлячись на це, фігурує на обкладинці.
Він відіграв два європейські тури з Immortal в ході яких був записаний перший бутлег - live in Zaandam, на концерті Bergum, Holland, 17 грудня 1993 року. Але і він був звільнений в липні 1994 року. Потім почалися записи найзнаменитішого і найкращого альбому групи, та і блек металу взагалі. Це - Battles in the north, записаний знову в Grieghallen Studios у вересні 1994 року, але продюсувати альбом Abbath і Demonaz узялися самі. Eirik ''Pytten'' Hundvin став тільки звукоінженером.
Immortal випустили альбом і сховалися за хмарами на самій вершині блек металевого Олімпу. На лімітоване видання альбому (3000 копій) були додані композиції з immortal LP 7''. Не треба взагалі нічого говорити більш про цю роботу, кожен зобов'язаний прослухати Battles in the north - і це все! З альбомом Battles In The North група узяла небачену тоді в блек - металі висоту - більше 50.000 проданих дисків!
Наступний барабанщик - Hellhammer - стукав для групи в турне 1995 року. Він також засвічений на першому офіційному відео Immortal. Але дні його в Immortal були недовгими.
Тільки в травні 1996 року вони знов остаточно стали тріо. У групу прийшов новий барабанщик Хорг.
Потім настала черга робити четвертий альбом - Blizzard beasts. Він записувався в Sigma Studios у вересні-листопаді 1996 року. Перші 1000 копій 'Blizzard Beasts' були зроблені з витисненим логотипом Immortal на обкладинці.
Абат: ''Студійна сесія 'Blizard Beasts' була щоденними сперечаннями і навіть сварками між мною і Демоназом. І ще в студії я розумів, що цей альбом точно не стане кращим в дискографії Immortal. Ми не були достатньо підготовлені до запису. Поспіх позначився на якості всієї роботи. Нам треба було повертатися на регулярну роботу, тому запис продовжувався навіть вночі. Ми тоді були дико втомлені. Але навіть у відсутність хорошого продюсера я і зараз вважаю, альбом вийшов прекрасним. Більшість тих речей була хороша, але деякі... не вийшли.''
1998 рік став важливим для Immortal. З одного боку - успіх... Виступ перед тисячами фанів на найбільшому європейському металевому фестивалі ''Dynamo Open Air'' в голландському місті Ейндховен, перевидання альбомів diabolical fullmoon mysticism (Picture Disc - 300 copies) і Pure Holocaust (Picture Disc - 300 copies). А з іншого...
Абат: ''Це трапилося незабаром після завершення запису альбому 'Blizzard Beasts'. Кожен день ми репетирували по декілька годин, а Демоназ до того ж і перед репетиціями відточував свою майстерність ще по три-чотири години без жодної підготовки і розігрівання. Він просто не знав про те, що перед таким навантаженням необхідно розігрівати руки. До того ж на вулиці у той час стояли сильні холоди. І в результаті він дістав хворобу рук, що називається ''tendinitis''. Він навіть не міг вимити голову, так сильно у нього боліли руки! Лікування цієї хвороби зайняло багато часу, але його руки залишилися слабкими і дуже чутливими до навантажень. Він більше не може грати на гітарі, оскільки практично зразу ж у нього знов починаються сильні болі, тому Демоназ вже ніколи не зможе повернутися до нас в групу на колишнє місце. І нам нічого не залишалося робити, як продовжувати грати без нього. Відразу після хвороби Демоназа я почав працювати над новим матеріалом. Під час підготовки 'Blizzard Beasts' у нас з ним постійно виникали розбіжності з приводу того, в якому напрямі нам далі рухатися, і мені доводилося постійно шукати якісь компроміси. Тому мені зараз значно простіше складати пісні самому. До того ж, не варто забувати і про те, що мені зараз, допомагає Хорг, і у нас з ним практично повне взаєморозуміння. Він дуже добре розуміє мою музику, у нас з ним однакові смаки, і наша спільна робота просувається дуже швидко.''
П'ятий студійний альбом 'At The Heart Of Winter' був записаний в Abyss Studios в листопаді 1998 року з продюсером Peter Tantgren. Абат вже відіграв на гітарі в ході ''BLIZZARD BEASTS TOUR'98'', тоді як басистому був сесійник Ares (Лютий 1998 - Травень1998).
Після закінчення турне Абат і Хорг негайно почали підготовку нового матеріалу. Всю музику написав Абат. Аранжировки робили удвох, а лірикою зайнявся Демоназ. Він же звалив на себе деякі організаційні клопоти. Звук і музика нового альбому вразили багатьох.
Абат: ''Ми хотіли з'єднати на цьому альбомі меланхолію і агресію. Ми хотіли щоб пісні складалися з частин, що сильно розрізняються, які б були ідеально сполучені воєдино. Також ми хотіли, щоб кожна пісня мала яскраву індивідуальність і свою неповторну атмосферу. Ми не хотіли зробити ще одну копію ''Blashyrkh' або ''Perfect Vision'', але ми все ж таки черпали надихання саме з цих композицій, оскільки вважаємо їх найкращим, що було зроблене в нашому стилі. І, мабуть, тому альбом вийшов таким довгим - нам було цікаво працювати саме в такому напрямі.''
У тому, що звучання пісень стало саме таким, чимала заслуга і Пітера Тегтгрена, який займався продюсуванням цього альбому.
Абат: ''Так, я дуже вдячний Пітеру за те, що він зробив для нас. Але не можна говорити про те, що лише Пітер визначив успіх цього диска. Ми дуже ретельно готувалися перед тим, як засісти в студію, і я вважаю, що у нас неодмінно виникли б проблеми, якби ми дійшли його з таким же матеріалом, який у нас був на 'Blizzard Beasts'. Йому б було значно складніше добитися потрібного звучання. Але я перед записом дав йому касету зі всіма піснями, які ми перед цим записали на нашій репетиційній базі, так що він мав цілком певне уявлення про те, яке саме звучання нам потрібне, і він зробив це. На те, щоб правильно набудувати звук гітари або барабанів в студії потрібно як мінімум півдня. Ми зарезервували студію рівно на місяць, а управилися всього за 20 днів. Ми з Хоргом працювали в студії окремо один від одного. Тобто я не бігав з гітарою навколо нього, коли він прописував партії барабанів, і навпаки. Такий підхід виявився значно простішим і зручнішим, тому що нам не доводилося знаходитися разом весь час, діючи один одному на нерви, як це було при записі 'Blizzard Beasts'. Минулого разу нас просто нудило від вигляду один одного, тепер же ми зробили правильні висновки з колишніх помилок.''
У цей раз вони змінили традиційне оформлення своїх обкладинок -замість фотографії групи - на обкладинку був поміщений малюнок.
Абат: ''В той час в Immortal ми з Хоргхом залишилися удвох, і мені не хотілося представляти на обкладинці групу в неповному складі. Обкладинка 'Battles In The North', де ми з Демоназом стоїмо удвох, була виключенням, і повторювати неповний склад знову нам не хотілося. Для торішнього альбому нам запропонували попрацювати з одним талановитим художником з Осло (Фурнье), який вже намалював обкладинку для нової версії диска Impaled Nazarene 'Ugra-Karma'. Я розповів йому ідею, незабаром він прислав мені нариси, мені сподобалося - і результат виявився просто приголомшливим.''
Ще одна важлива зміна - вони змінили свій логотип.
Абат: ''Ми дійшли висновку, що логотип на лицьовій обкладинці повинен бути більш читаним. Але старий логотип як і раніше важливий для нас. До речі, старий логотип присутній усередині CD-буклета. Стиль старого логотипу по-справжньому крутий, але також важливо щоб люди могли прочитати назву групи без особливих проблем.''
Турне 1999 року починаються з новим бас-гітаристом, якого звуть Іскарія. До цього він грав в Enchanted.
Іскарія: ''Enchanted це більш-менш детовая група, хоча вокал і загальна атмосфера були близькі до блеку. Ми почали цей проект в кінці 1992 року, а до цього - з 1989 року - я грав чистий треш в одній групі. У мене були свої кумири серед музикантів у той час, і я хотів бути як вони - ось тому я і вплутався в це. Як і багато інших, вважаю... Ну, на барабанах я грав з 1989 по 1992 рік, плюс декілька студійних сесій, також і на гітарі доводилося грати. Звичайно, звичайно, я озброєний своїм відвічним інструментом - бас-гітарою. В усякому разі, з 1992 року справа йде саме так. На жаль, у мене немає ніякої музичної освіти, я і ніколи не намагався її одержати.''
Взагалі за освітою він дизайнер (одружений і в 2001 році у нього народилася дочка).
Важливою віхою стало турне за океан і виступ на фестивалі ''March Metal Meltdown'' в Нью-Джерсі. Публіка реагувала з превеликим ентузіазмом, хоча в ході виступу і виникли деякі технічні неув'язки. Наприклад, пожежники перешкодили Абату плюватися вогнем...
Все одно, прокаталися по Штатах разом з Angel Corpse і KRISIUN, в Мехіко дали сольний концерт. Так Immortal зробили спробу завоювання Північної Америки.
Абат: ''Публіка там була просто прекрасна! А ось в іншому цей фестиваль складався з суцільного облому: гітарні примочки постійно збоїли, то врубуючись, то вирубуючись. Тому і звук був відповідним. До того ж організатори концерту в останню мить скоротили наш виступ з 50 до 20 хвилин. Ну а повним фінішем був вчинок одного з працівників сцени: коли мені прийшов час ''плюватися'' вогнем, якийсь розумник узяв і поніс з сцени факел, що горить! Такого концерту я не пригадаю за всю нашу історію! Але, не дивлячись на весь цей облом, публіка нас підтримала, і це дало нам зрозуміти, що концерт був зіграний не дарма''.
''Нам довелося відмінити концерти в Сан-Франциско і Монреалі, але це була не наша вина. До Канади нас, наприклад, взагалі не пустили, оскільки виявилося, що у нас не все гаразд з паперами, і ми не можемо в'їхати в країну. Розумієте, коли відміняються концерти, всі шишки падають на групу, і фани думають, що у всьому винуваті музиканти, неначе нам було впадло їхати туди або нас раптово здолала невідома хвороба. Єдиний раз, коли концерт Immortal був відмінний з нашої вини (це трапилося минулого року в Роттердамі), у мене була гостра вушна інфекція, і мови про виступ йти не могло! Повертаючись до торішнього американського туру, я ще раз хочу подякувати всім фанам, які прийшли на наші концерти і підтримали нас. Ми повернемося ще раз і замутимо грандіозний тур по Америці''.
В ході літніх виступів в Голландії 3 липня на Waldrock Festival був записаний бутлег waldrock live. Запис хорошої якості, зроблений з радіотрансляції.
1999 рік крім успіху 'At The Heart Of Winter' був для Immortal багатий і на сумні події. Одним з них стало самогубство Еріка ''Grim'', який був одним з учасників Immortal (барабанщик на 'Pure Holocaust'), а також учасником Gorgoroth і Borknagar. Ця трагедія не стала для Абата несподіванкою.
''Ерік був хорошим хлопцем. Але ми знали, що він страждав від маніакальної депресії. Ще коли він грав з нами в групі, Ерік якось наковтався пігулок, і лише чудом Демоназ встиг відвезти його в госпіталь, де його відкачали. Після цього випадку Ерік ще кілька разів робив спроби самогубства, тому я вже давно припускав, чим це все для нього закінчится''.
Диск 'At The Heart Of Winter' розійшовся за два роки тиражем більше 70 тисяч копій. А світ вже чекав наступної роботи норвежців - і попередні замовлення на альбом 'Damned In Black' були в районі 50 тисяч екземплярів!
Ця пластинка стала дебютом для басиста Іскаріа. Він був знову записаний в Abyss Studios в два заходи - в жовтні 1999 року і в лютому 2000 року. Продюсерами стали Peter Tagtgren, Abbath і Horgh. Мішкував альбом сам Peter Tagtgren.
Абат: ''Damned In Black' не є вдосконаленням 'At The Heart Of Winter'. 'Damned In Black' більше схожий на новий виток розвитку Immortal в глобальному відношенні. Ні, на новому альбомі ви не почуєте абсолютно нічого нового і оригінального, але в цьому вся справа - з самого початку роботи над цими піснями ми вирішили зробити добротний альбом, який увійшов би до історії як просто хороший екземпляр важкого металу зразка 2000 року. Я більше скажу: ми - Motorhead від блэк-металу! І це не так вже і погано! Замість того, щоб мучитися питанням, щоб ще такого додати в свою музику для оригінальності, ми просто узяли все краще з своєї спадщини, привели це, що називається, до спільного знаменника і записали наймогутніший альбом Immortal. На цей же раз Хорг вперше виступив в ролі співавтора пісень, рівно як і Іскаріа підкинув немало ідей. Звичайно, було багато суперечок, в результаті яких багато пропозицій залишилося за бортом. Але кожна суперечка благодатно впливає на творчість, якщо це, звичайно, суперечка не з такою упертою людиною як Демоназ. Ні, ми не розлучилися ворогами, та і пішов він швидше через проблеми із здоров'ям, вірніше він навіть не йшов, а як би узяв відпустку. Але так склалося, що наші шляхи все-таки розійшлися. У Демоназа зараз свій проект, він задоволений життям і зовсім не тримає на нас зла.''
Запис був зроблений на студії Abyss, де раніше творили Marduk, Hypocrisy, Old Man's Child [Dimmu Borgir]. Це власна студія продюсера - Пітера Тагтгрена (Hypocrisy,Abyss, Pain).
Абат: ''Пітер зв'язався з нами ще перед записом нашого попереднього диска. Але робота вже була в самому розпалі, так що йому довелося робити нам пропозицію декілька місяців опісля. А пропозиція була приємною - записуватися в його студії в Швеції. Адже, як відомо, це дуже важко - знайти хорошого звукорежисера в нашому місті Берген. Ми знайомі з діяльністю Пітера з іншими групами, також нам було відомо, що він великий прихильник Immortal, так що ми вирішили, що він може додати немало корисного до нашої музики. Ми послали йому демо, і коли ми ввійшли до його домашню студію, там все вже було готове для ударного і продуктивного трудового процесу. Запис відняв у нас 20 днів, і немає потреби говорити про те, що наша сумісна праця пройшла на ура! Тим більше, що ми не любимо репетирувати прямо в студії, і прагнемо не завантажувати студійний час нічим іншим, окрім як безпосередньо записом.''
Обмеженим тиражем вийшов бокс-сет з оригінальним малюнком. Для боксу була зроблена ексклюзивна обкладинка. Її знову виконав Фурнье. Damned in Black одержав блискучі відгуки в пресі: 6/6 - METALLIAN Mag. (Fr); 5/5 - HARD'N'HEAVY Mag. (Fr) - Album Of The Month; 6/6 - HARD ROCK Mag. (Fr); 14/15 - LEGACY Mag. (Ger); 10/10 - ROCK HARD Mag. (Ger).
Північноамериканське турне 2000 - USA, Mexico і Canada в березні/квітні.
Влітку - виступи на фестивалях. Тут закінчується термін контракту Osmose Productions і після 9 років співпраці вони покидають лейбл.
У листопаді 2000 року підписується контракт з Nuclear Blast.
Восени - європейське турне. Damned In Black 2000 стартує в листопаді.
Іскарія: ''Настав час обновляти наш контракт з Osmose на наступні 2 альбоми. Чутки про те, що ми поки вільні від зобов'язань, швидко розповсюдилися серед європейських лейблов, і хто сміливий, той і з'їв... У NB були найвигідніші для нас умови серед інших. Треба помітити, що при розставанні з Osmose кров не пролилася. Вони зрозуміли нас. Не те, щоб ми були незадоволені Osmose, просто нам зробили пропозицію, від якої ми не змогли відмовитися. Крім того, повна свобода творчості і статус ''зірок'' лейблу нам були забезпечені. У них також відмінно налагоджена дистрибюція, є солідні фінансові можливості для всяких справ. Це краще і для групи, і для прихильників. Вважаю, ми зробили крок вперед. Хоча ми підписали контракт тільки на один альбом.''
Після місяця напружених робіт в Швеції на світ з'явився альбом ''Sons of Northern Darkness''
Абат: ''S.O.N.D. це свято металу від початку і до кінця, це високо піднятий прапор true fucking metal!''.
Іскарія: ''Нам добре працювалося з Пітером, він зробив просто неймовірну роботу для нас. Цей альбом - результат роботи трьох продюсерів - Абата, Хорга і Пітера. У нього дуже правильне уявлення, як ті або інші місця повинні звучати. Крім того студія відмінно обладнана, і все там сприяє тому, щоб краще зосередитися на роботі. Демоназ дотепер пише лірику для Immortal. На цей раз він особливо упивався цим процесом, бо відчував невимовне єднання з групою і працював над лірикою одночасно з тим, як створювалася музична частина. Він торкнувся дещо нових для себе тем, і в той же час надихнув атмосферою старих днів, славною епохою Battles In The North. Отже музика і лірика на цьому альбомі йдуть абсолютно рука в руку. Він просто перевершив самого себе.''
Immortal представили матеріал медіа в ході спеціальної зустрічі в Bergen в листопаді 2001 року. Там були журналісти Terrorizer, Orkus, Rock Hard (Germany + France), Metal Hammer (Italy), Hard 'n' Heavy (France), Scream (Norway), Aardshock (Holland), а також місцеві телевізійники і газетярі. Сучасний звук, бездоганно передана атмосфера ранніх альбомів і неймовірні музичні експерименти злиття black, death і навіть heavy найагресивнішого типу. Нова робота норвезьких класиків жанру обрушилася на людство нищівною крижаною лавиною. Реліз запланований на 4 лютого 2002 року.
З 28 березня вони підтримають альбом туром Hypocrisy і Warhammer, а в серпні приймуть участь Summer Breeze festival в Abtsgemund!


переклад: Причастя


Создан 03 июн 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником