Інтервю з Аббатом (Immortal) (укр)

 
 

Інтервю з Аббатом (Immortal) (укр)
Інтервью з Абатом з журналу "Scream" (серпень 2003 р.)

Чи був розпад спонтанним, або все-таки незадовго до цього ви вже обговорювали це питання?

"Ні, він не був чимось запланованим", - відповідає Абат, відсьорбуючи трохи пива, знаходячись в своєму рідному місті Берген. Так ми розігрівалися перед вечірнім концертом Gorgoroth і Satyricon. Трохи згодом, Абат згодився пролити світло на ситуацію в групі. "Планування - це не та річ, яка характерна для Immortal, але це ховалося в моїй підсвідомості певний час. Я хлопець спонтанний і коли щось виходить назовні, тоді це стає дійсно реальним. Хлопці достатньо позитивно відреагували на те, що мені довелося сказати. Ми тільки що відіграли на Roskilde фестивалі і прямували до Норвегії на Quart фестиваль. Несподівано, я просто сказав їм, що більше не хочу продовжувати. Відповідь, яку я одержав від Horgh'a і Saroth'a була позитивною, тому мені здається, вони теж встигли подумати на цю тему. Проте, ми ніколи її між собою не обговорювали, хоча у мене і залишилося відчуття, що вони якимсь чином були до цього готові. Я вважаю, що з цієї ситуації було лише два виходи: або у мене були нові ідеї відносно групи, або з нею потрібно було покінчити".

Абат не поспішає, говорить достатньо поволі, і поки Iron Maiden'овский "Powerslave" забезпечує відповідну атмосферу, він признається, що не був в змозі писати новий матеріал для Immortal достатньо довгий час.

"Я створював цю групу протягом 13 років, і за цей час багато що відбулося. Але мені потрібно рухатися далі і, врешті-решт, я в змозі робити це без оглядок на Immortal. Я не збираюся ретируватися як музикант, навпаки, музика, яку я зараз пишу - це і є я, і вона символізує тільки мене» говорить він з ентузіазмом, одержуючи задоволення від того факту, що знов здатний створювати музику. Але я не збираюся використовувати моє старе оточення. На даний момент я самотній в своїй власній тьмі, але це теж виклик, тому тільки час покаже, яких музикантів я виберу, як продюсерів найму і т.д."Питання, яке задають багато прихильників, полягає в наступному: чому група розпалася відразу, а не стала брати перерву, щоб потім відновити діяльність через декілька років?


"Тому що до цього нам ніколи не потрібна була перерва! Ми або робимо, або ні! Я ніколи не розглядав можливість створення якогось сайд-проекта крім Immortal, оскільки я хочу присвячувати себе на всі 100% тому, що я роблю, і я не розумію людей, у яких виникає бажання створити щось на стороні. Для мене це ознака того, що вони не повністю віддані своїй справі як музиканти. Будь це Motorhead або Iron Maiden - це в мені весь час, і музика, яку я складаю, є віддзеркаленням цього. Отже з якої причини я повинен брати перерву, щоб робити, на додачу, щось зовсім відмінне від цього?"

Що ж, достатньо чесно, але питання про доцільність розпуску групи все ще відкрите. Минулого року ви "порвали" Wacken, в цьому - був "разгромлений" Roskilde, Quart і Metal Mania і у вас ще було заплановано турне по Норвегії. Так чому ви вирішили зробити це саме в такий невідповідний момент?

"Тому що я не хотів продовжувати грати в групі у якої неправильна основа! Якщо немає напруження і пристрасті, то неможливо продовжувати грати, оскільки я не бажаю надавати аудиторії фальшивий продукт! І ми не стали не робити цього тільки через гроші, оскільки вони ніколи не виконували ніякої ролі в цій команді!"Ну і якого було виступати на літніх фестивалях цього року?

"Что ж, ми відіграли на Roskilde - це було кльово. По дорозі на Quart фестиваль все і відбулося… Можливо, я міг би заявити щось і раніше, але до останнього моменту я просто не відчував всього цього!"

Чи одержував ти негативні відгуки від прихильників після того, як група розпалася?

"Ні, взагалі-то не одержував. Навіть наша рекорд-компанія не діставала нас, hargh! Звичайно, люди з мого оточення ставили питання, але це нормально. У мене немає вдома інтернету, тому я не звертав взагалі ніякої уваги на пости в нашому форумі і подібні речі, але мені здається, прихильники зрозуміли, що це було природно, тому і не було необхідності в галасі навколо цієї події. Врешті-решт, ми - просто Immortal, а не Iron Maiden або Slayer! Якщо ці групи завершать свій творчий шлях, то я зможу зрозуміти людей, бурхливо на це реагуючих".

Але Immortal був дуже важливою групою, яка стала невід'ємною частиною з'єднання між екстремальним і традиційним металом!

"Я вважаю, що ми були важливою частиною андерграунду і досягли в ньому вершини. Можливо, ми могли б згинути набагато пізніше, але не бачили в цьому якого-небудь сенсу".Що стосується запису, то чи не залишилося якоїсь неприязні між членами колективу?

"Абсолютно ніякої!" - швидко відповідає Абат, перш ніж характерно для себе посміхнуться.І Saroth не відчував себе викинутим "на вулицю"?

"Ні в якому випадку! Saroth сам собі вчитель і він завжди показував і розумів що з себе представляє група. Коли він прийшов в неї, то по-справжньому пройшов хрещення вогнем, відігравши з нами двомісячний тур. Ми місяць проїздили з Hypocrisy, а потім поїхали в тур по Штатах з Manowar. І з ним не було ніяких неприємностей, він був дуже спокійний. Мені здається, що йому подобалося бути членом групи і, безумовно, нам самим це приносило задоволення. Мені хотілося б думати, що йому сподобався час, проведений усередині колективу. І, озираючись назад, мені стає очевидно, що він повинен був приєднатися до нас набагато раніше. На даний момент він вчиться в Швеції, і я бажаю йому всіляких успіхів в його справі".

Причина, по якій я запитав про це, полягає у тому, що у вашій офіційній заяві стояли підписи "Abbath, Demonaz, Horgh". Чому не було Saroth'a і Iscariah?

"Тому що я і Demonaz створили цю групу! Потім до нас приєднався Horgh і допоміг її розвинути, тому мені здається, що я, Demonaz і Horgh були креативною силою команди. Хоча і Saroth, і Iscariah теж були важливою частиною группы".Абат також пояснює, що будь-якому учаснику колективу було дуже нелегко в ньому утриматися, в основному, через його і Horgh'а відносини до Immortal. Бути членом Immortal завжди було викликом, але Saroth зміг з цим справитися. Iscariah же, який грав на "Damned In Black" і “Sons of Northern Darkness” – не зміг"Saroth знайшов своє місце в групі достатньо швидко, і він завжди був спокійний і задоволений цим. Isacriah же завжди шукав щось більше, він хотів бути креативним в рамках, що не уміщаються в його роль в Immortal. Він постійно шукає щось і я упевнений, що коли-небудь знайде те, що шукає. Він відмінний музикант, у нього вже є хороше ім'я в індустрії, тому для нього це не буде великою проблемою" - говорить Абат, переконуючи мене в своїх хороших взаєминах зі всіма екс учасниками групи.Якщо подивитися на всі 13 років життя групи, а також на 7 студійних альбомів і декілька турне, то як ти вважаєш - чи досяг ти того, що хотів досягти разом з Immortal?


"І так, і ні. Я одержав величезний досвід, а це є успіх сам по собі. Але я вважаю, що ми постійно стикалися з перешкодами і роздумували на тему наших майбутніх кроків. Ми не стали рок зірками або мільйонерами, але ми справилися із задачею пошуку нашого "Я", як в людському, так і в музичному плані. Особисто я досяг балансу з самим собою. Я усвідомив, що життя складається з суворих випробувань і проблем, але я справився з цим і створив своє життя, те, в якому я можу нормально функціонувати, і це трапилося тільки завдяки моїй силі волі. Immortal вже кілька разів стикався з серйозними неприємностями і я ніколи не припускав, що колись група перестане бути частиною мого життя, але… Я досяг роздоріжжя, і трапилося немислиме: "Я усвідомив, що з Immortal потрібно розлучитися, щоб у мене з'явилася можливість стартувати ще раз". Але! Леммі було 30, коли він заснував Motorhead, тому може бути я і не такий старий і зовсім ще не вицвілий!" - сміється Абат, проте, усвідомлюючи, що фени не особливо обрадувані його рішенням. Далі він признається у тому, що це було правильним рішенням:

"Наступний розділ не буде таким же, як Immortal, але, насправді, не важливо, що це буде, оскільки ці зміни принесуть користь, перш за все, мені самому. Я не міг складати музику достатньо довгий час, але зараз я вже написав новий матеріал і відчуваю себе просто прекрасно".


Згадуючи про часи "Diabolical Fullmooon Mysticism" і про концерт перед 20000 іспанців, як би ти описав розвиток групи?

"Immortal ніколи не був вечірньою сенсацією, але ми змогли створити щось в рамках цього виду музики. Ми показали світу, що ми є! Як я вже сказав, на нашому шляху ми зустріли багато перешкод, але завдяки цьому ми постійно вчилися!"


Безумовно, але ви також добилися і загального визнання. Чи чекали ви цього?

"Коли Demonaz і я створили групу, ми дійсно мислили глобально! Я пам'ятаю, як ми стояли біля розвалин Lysekloster'a і наносили наш пейнткорпс. Ми пили віскі, дивилися відео Venom і збиралися добитися великого успіху! І з багатьох точок зору група дійсно була успішною, тому що ми багато чому навчилися. Ми любимо грати живцем, так Immortal це, перш за все, жива група, це точно. Ми самі собі були наставниками, і слідували по своєму власному шляху день від дня, але весь успіх був закладений двома молодиками, які просто написали шалений матеріал під натхнення від прослуховування своєї улюбленої музики. Це був захоплюючий час, але навіть не дивлячись на це, виступати перед 20000 іспанців - це фантастика, яка дуже сильно відрізняється від наших з Демоназом ранніх днів, коли ніхто не знав, хто ми такі".

Озираючись назад, вас не дратує, що групи більше немає, але є люди, які зробили на вас багато грошей?

"Така ситуація практично з будь-якою командою! Люди бізнесу завжди заробляють більше, ніж сама група. Але без індустрії ми б не заробили і гроша, тому муз. бізнес є невід'ємною частиною процесу. Проте ми не закінчили нашу кар'єру під враженням від того, що Osmose і Nuclear Blast обікрали нас," - говорить Абат, жартівливо додаючи: "...або, можливо, нас таки накололи, але ми дуже тупі, щоб усвідомити це, hargh! Гроші приходять і йдуть, але я ніколи не фокусував на цьому свою увагу. Я ніколи не дозволяв грошам і бізнесу перетинатися з музикою, але оскільки ми росли як група, то, я вважаю, з часом нам би довелося на це зважати, а це було б вже занадто. Безліч дискусій і переговорів з менеджментом і т.д. Мені здається, це було останньою краплею в ухваленні мого рішення про розпуск команды".


Тепер все у минулому. Але що нас чекає в майбутньому?

"Якщо з моїм здоров'ям все буде в порядку, то я продовжу робити те, що робив, але вже з декілька іншими, новими імпульсами. Музика на 100% буде музикою Абата, але я поняття не маю, коли новий альбом буде дороблений і вийде в світ. Це займе якийсь час, але я не збираюся паритися через це, оскільки це не питання часу. На даний момент, для мене важливо поліпшити мою фізичну форму і вести активніший спосіб життя. Я відпрацював дуже багато, і мені довелося кинути пити. Проте на даний момент я не бачу значення в тому, щоб зав'язати повністю, оскільки це лише додасть мені стрессу," - чесно відзначає Абат. Він також високо цінує те, що у нього є хороші друзі: "Це добре - бути оточеним людьми, з якими тобі комфортно. Я самотній вовк, але навіть вовкам потрібна компанія, hargh! Не грати концертів протягом декількох місяців - це не те, чого я прагну, оскільки я люблю давати концерти, але я не стану цього робити, поки не відчую, що настав час. Чи буде це відбуватися перед 30 або 30000 чоловік - мені не важливо, але я повинен бути в змозі викластися на все 100%! На даний момент я, по більшій частині, складаю музику лише для себе, але не збираюся, як повний ідіот, стверджувати, що вона ТІЛЬКИ для мене! Навіть Quorthon'у і Фенрізу потрібно видавати свою музику, hargh! Не достатньо слухати її одному і приватно. Якщо музикант відчуває, що у нього є щось дійсно хороше, це повинно бути донесено до людей!"


Але найголовніше питання все ще витає в повітрі: Immortal мертвий і похований назавжди?

"Що ж, ніколи не говори ніколи… Але ми сподіваємося, що група продовжуватиме жити завдяки своїм альбомам і пісням, а спадщина Immortal все ще проходитиме ниткою через всі наші майбутні проекти".


Звичайно, але для багатьох ваших прихильників розпад групи був шоком. Чи можна буде побачити вас на Wacken'і наступного року, якщо буде гідна пропозиція?

"Як я вже сказав, це не питання грошей і ти це знаєш! Якщо такий день і наступить, то звичайно ми б хотіли одержати свою частку з цього. Але роздуми можуть зайняти декілька років, перш ніж ми все-таки вирішимо на це піти, а на той час, можливо, ні про які гроші і мови йти не буде. В цілому, коли-небудь в майбутньому ми, можливо, і зробимо щось подібне, але це точно не буде 2004 рік!"
Автор: Hakon Grav (© 2003 Журнал "Scream")
Додаткові питання: Gunnar Sauermann (© 2003 Журнал "Hammer")
Переклад: Butcher


Создан 07 июн 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником