Lucifugum Interview

 
 

Lucifugum Interview

рекомендую прочитати всімІнтерв'ю LUCIFUGUM для журналу Satanic Panzer (Росія). (жовтень 2005 л.в.)

Розкажіть найважливіші факти з історії Lucifugum.
Час - кволий поводир, та і супутник нікудишній. Могили розривалися і затоптувалися, щось приростало, щось відсікалося, але карбів/табличок не було залишено. LUCIFUGUM це не музей для тих, хто вважає себе цінителем і не для профанів. Важливий сам стан духу, а не час і події, які підпирали цей дух.

У ранній період своєї історії група стояла в рядах організації "Оріана" разом з nokturnal mortum і ін., а потім вийшла звідти. Чому так відбулося?
"Оріана" не була організацією. Це був лейбл, метою якого було слідувати інтересам 3-х груп. Назву придумав хтось з Nokturnal Mortum, але майже всю роботу робив я сам, інші просто використовували це ім'я. Ми не вийшли, це було поховано не в односторонньому порядку, хоча ініціатива зупинити це виходила від мене, оскільки що відбувається вм'ятиною підтвердило, що загальних інтересів бути не може, кожен завжди прагнутиме хапнути повітря посвіжіше, а для цього потрібно рило відводити трохи убік. Будь-які дії під цим ім'ям зараз - це просто топтання на смердючому попелищі.

Чи доводилося групі за час її існування зустрічатися з протидією/тиском з боку офіційних властей?
2 відмінені концерти, офіційне і неофіційне "спілкування" з органами з приводу і без такого - якщо ти про це.

Які відносини зв'язують групу Lucifugum і якогось Наумчука І.В.?
Це ти для публіки питаєш? Або сам тугий на елементарне зіставлення фактів? Можливо, як в дитячому саду: діти, узяли червоний олівчик в ліву руку...? Зовсім не хочеться говорити із цього приводу далі, але як ще поступати, коли не бачать явного? Ти намагаєшся поводитися так, як ніби то для тебе взагалі неможливо провести які-небудь паралелі. Чи не так, забавний "збіг": "якийсь Наумчук І.В.", всі ці 10 років говорячий і діючий від імені LUCIFUGUM, і якийсь Khlyst, що стверджує, що він є засновник і беззмінний лідер банди? Або тобі цікаво тільки, хто це там струни смикав?

До чого всі ці таємниці з складом групи і його змінами? Є що приховувати, щось непривабливе?
Перед ким приховувати? Перед покупцями, які в більшості своїй нерозбірливі? Перед видавцями журналів, які ласі до людського і тому слабкі? Перед сценою, наповненою червоблюдами? Ми самі для себе Закон. Вовку, ступаючому через болото, не перешкодить квакання і стрибання жаб, вони для нього здобич, і ворогами вони також не є. Сморід натовпу, якого ти благополучно надихався, до нас не пристане, там і залишиться: серед повзаюче-скачучих.

Ну ось раз "всім все ясно", навіщо ж потрібні були "10 років в тіні"? І склад групи має значення, найпримітивніший приклад - я б не став слухати групу, якби знав, що там "струни смикає" Боря Моісеєв, при цьому його узяли, знаючи, що він підар, але, типу, заєбісь гітарист? Це не конкретно про Lucifugum, а найбанальніший приклад. Далі наводити приклади треба? "Хлист", я так зрозумів, брав завжди участь в творінні музики?
Ти передбачено примітивний. Нудно стало вже після отримання твоїх перших питань, де ти не знав, з якого боку підібратися. А зараз доведеться розгрібати твої дрібні причіпки, в яких, напевно, слід було б бачити всю глибину широт, ну та не сподобіло, додумуй сам, напевно чим обмотати.

Ну ось і не приховуйте, розкажіть...
Читай вище, запам'ятовуй краще.

Група часто підкреслює, як вона вища за людей, проте, чомусь ці самі люди є безпосередньою темою текстів цілих альбомів Lucifugum. Виходить, діло до них чомусь все-таки є? Аналогічно - якщо настільки не їбе така ганебна сцена, навіщо раптом давати інтерв'ю, чи не насрати, що говорять? Значить, їбе все-таки?
Ще раз: ми не випробовуємо необхідності демонструвати свою перевагу над іншими, наша природність сама провокує ущербних знаходити і своє єство (у кожного молу своя камзола). На сайті ми вказали причини цього рішення.

В тому і річ, що якщо група відчула необхідність в пресі спростовувати "ходячі плітки і брехню", значить, як не крути, все-таки їбе, що там на сцені мовиться і обговорюється. До речі, вельми дивний спосіб спростування чуток - для "побутових" роз'яснень/розбирань, якщо вже до них дійшло, куди краще (ефективніше) підійшов би ряд офіційних заяв в інтернеті, навіщо для цього звертатися до читаних небагатьма друкарських журналів?
Ми цінуємо твої поради провідного інтернет-аналітика, але все таки вважатимемо за краще залишати слова на папері. Періодичність виходу паперових видань в цілому дозволяє розраховувати на глибший і індивідуальний підхід з боку видавця. Т.з. інтернет-журнали більше зацікавлені в рейтингу відвідин, відповідно, наповнюватимуть свій простір
порожньою хронологією. До того ж, в цьому випадку існує вірогідність фальсифікації з вигаданим інтерв'ю. Якщо хтось не заперечує, щоб його рилом торгували на всі сторони, то нам важлива наша репутація. Ми йдемо на явні конфлікти, коли якому-небудь черговому вінланд віндсу пояснюємо, що LUCIFUGUM не є "nsbm" і що, поширюючи наші релізи, ця світла тля поширює Отруту проти себе. Це теж "побутові взаємостосунки" з лейблами? Або коли в категоричній формі ми вимагаємо прибрати з їх визначень таке марення як "side-project of Nokturnal Mortum" і "Heathen Black Metal"?


Все це добре, але див. вище.
Нам не потрібно озиратися, ми упевнені в собі і без перетягування каната. Це ти все силишся вхопитися за ниточку, так між сухого каміння протягнути, щоб на тій стороні ворсинки пилом роздувати.
Чи знаєш, одне з достоїнств/призначень інтерв'ю - якраз надання в них в більш розгорненій текстовій формі своїх ідеологічних позицій. Якщо ви не збиралися цього робити, вважаючи, що все що треба, і так сказано, то видимо, бачили інтерв'ю виключно як друкарський простір для заяв/розбирань з окололейблових питань? Чого ж не попередили наперед - я б і робити інтервю, напевно, не став. Якщо я не маю рації – давайте порозвернутіше про антигуманізм, для цього слова, як показують спостереження, багато хто, не дивлячись на очевидне, допускає різні трактування, обмовки і т.п...
Демагогію цінуєш? Давайте, бухтіте мені тут (так поразвернутєє), як космічні кораблі борознять великий театр, а я послухаю? До того ж, дозволь нагадати, що це ти звернувся до нас, після чого продемонстрував власну неуважність і відсутність логіки. І ми, як здача іспиту на «проф. придатність» повинні виручати твою непідготовленість?


На сайті Пропаганди затверджується, що тільки зараз група нарешті зважилася давати інтерв'ю. Проте мені вдалося нарити в інтернеті мінімум 3 інтерв'ю з групою: якомусь Cold Forest, terroraiser N5, і "Віснику ORIANA". Накажете рахувати ці інтерв'ю нелигітимними?
Це дівчата на щось зважаются. Ми ухвалили рішення. А ти вже, якщо дублюєш, то в повному об'ємі і без спотворень. Якщо потрібна хронологія, то ось вона: інтерв'ю для Cold Forest (Білорусь), Terroraiser (Україна), Metal Scrap (Україна) і матеріал в Neophilosophy (Білорусь) після "живого спілкування". Тут, в совку, кожен вважає себе знавцем цієї самої совкової "сцени", але інформація на сайті призначена в першу чергу для т.з. Заходу, який володів достовірною інформацією в ще меншому ступені (свого часу багатьом західним виданням я відмовив в інтерв'ю і роздачі "подарунків").

Ви так педантично відноситеся до різних окололейбловим питань на зразок розсилки/нерозсилки промо... Звичайно, є речі, уявні на перший погляд дрібницями, в яких насправді виявляються важливі риси суб'єкта, але чи не думаєте ви, що все-таки є принципи поважливіш, ніж позиція з приводу того, хто кому що повинен/неповинен висилати? Т.б. що можна сперечатися безконечно, приводячи всілякі доводи на користь того, чи "гідне" або "впадло" відправляти/получати промо, або, наприклад, чи є доказом "посвященності андеграунду" або "жидівства" повторне використовування поштових марок, і так далі.
Хотілося б послідовності і конкретики з твоєї сторони, а не настирливого комариного дзижчання. Якщо вже хочеш виглядати принциповим - нагадай нам нашу заяву про те, що "нерозсилка промо" - це наш найважливіший принцип. Ми не акцентуємо те, що є для нас природним. Тут очевидно, що ти виділяєш це жирним шрифтом, пузирившися і відбуваючи за всіх пишуче-питаючих. Так, звичайно, є маса справ поважливіш. Замість того, щоб працювати зараз над новим альбомом, ми вимушені "відповідати" тобі. Але є різниця між дискомфортною і нудною бесідою.

Ні в якому разі, я сам ні у кого не прошу промо.
Природний розвиток: ти поки нічого не створив, щоб охочі роздавати подарунки бачили в тобі об'єкт інвестицій. Якщо вже хочеш виглядати принциповим - нагадай нам нашу заяву про те, що "нерассилка промо" - це наш найважливіший принцип.

"Ми все ще живі і продовжуємо діяти: без інтерв'ю і розсилки промо-лайна. Ми не потребуємо позначення своєї причетності до яких-небудь фронтів і інших мильних рухів..." і так далі. Про промо винесено ледве не на перше місце - це в зовсім не "побутовому", а ідеологічному в цілому оголошенні. Це тільки один приклад конкретно у Lucifugum, проте у висловах/писаннях людини яка говорить від лиця групи теза про те, що "розсилка промо - це чмошно" повторюється вельми і вельми часто. Та і показово, що ви охоче відповідаєте на питання про взаємостосунки з лейблами і іншоій "битовусі", при цьому ухиляючись від прямо поставлених питань про ідеологію.
Значиться, у всьому міркувальному апараті у тебе тільки вуха підключені. Ну що ж, загострюй вуха, якщо розум спить. Вимовлятимемо заповітне слово: "ІДЕОЛОГІЯ!!!". Але раніше невелика ремарка: якщо в ході бесіди ми раптом упустимо слово "чищення", це зовсім не значить, що мова піде про службу побуту. Не бути частиною конвейєра, де "заплатив-поїхав" є законом, не прогинатися, не чекати цього самого горезвісного супорта - треба розуміти, тебе такі побутові дрібниці не турбують, тобі програму переробки всесвіту подавай, так щоб "дух з ідеєю" на окремих і неодмінно глибоких тарілках лежали. "Вельми і вельми часто" - ти навіть і не зрозумів, що сам вже відповів: LUCIFUGUM завжди витримував постійну позицію на всіх рівнях взаємо- і протидії
.
Схоже, ти не зрозумів навіть настільки явного натяку... Роз'яснюю простіше, так і бути: нєхуй ухилятися від конкретики відповіді в даному випадку.
"Так і бути" - це ти у себе на роботі використовуй. Ти собі ніяк ціну не складеш, якщо власне марення конкретикою визначаєш. ANTIHUMAN BLACK METAL - цього досить, щоб ти хоч приблизно міг орієнтуватися в цьому напрямі? Або знов потрібно з неодмінною згадкою слова "ідеологія"?

Lucifugum (лат.) = "Уникаюче світла". Чому була вибрана саме така назва? За що вам не любилося світло?
Також і ненавидячий світло. Ти вважаєш ім'я Демона-геліофоба і його лиходійства недоречними для Black Metal? Світло - це примітивність життя, за тебе вже всі промацали, обнюхали і визначили під цю справу пробірку. Тобі залишається просто вибрати, зовсім необов'язково прислухаючись до себе. Але також необов'язково, що Темрява - винятково для допитливих і просто спраглих все випробувати.

Ваше відношення до язичництва і Сатанізму, і ваше розуміння їх?
Сатанинські переконання - це щонайпотужніший пласт Чорної Мудрості, це ніяк не історія людства. Міркувати про це в межах інтерв'ю - справа невдячна. Та і чим в цьому випадку доведеться аппелювати і аргументувати? Інтерпретацією прочитаних книг? Сторонніми відсебеньками, накрученими на власний хребет? Т.з. язичництво може бути лише допоміжною мотикою в руках одних людей проти інших людей. Використовуючи військову термінологію, це явище можна визначити як волонтерське (рахуй "позаштатне", на яке особливо розраховувати не доводиться) в Black Metal. Стійкість духу, так активно культивована в цьому самому язичестві, здатна виявитися лише в певних ситуаціях
(скажімо, в тих же битвах, що любилися їм). Їх варварство і агресивність обумовлені лише цими умовами, хоча в цілому, наміри їх прості, як і у всіх людей - зручне місце на пляжі для своїх в компанії з Кампанеллою.


Lucifugum відомий за жорстку анти-нс позицію. У чому її причина, адже вам, судячи з усього, - принаймні, в певний період, - було (?) властиве захоплення якимись стародавніми язичницькими народами. Отже, ви вірите в можливість створення якогось ідеального соціуму, обкресленого національно - хіба це не можна назвати націонал-соціалізмом?
LUCIFUGUM - це Вовча антилюдська Black Metal формація. Я достатньо гордий і егоїстичний, щоб не помічати чуже і, тим більше, не захоплюватися цим. Ні у одному із слідів LUCIFUGUM не залишене щось явно чужорідне, що заважає моїм амбіціям. А Stabaath взагалі властивий крайній нарцисизм. І, напевно, такий стан речей ще довго дратуватиме ущербні тільця. Біло-коричнева тля для нас - просто частина стада, що потрапило під полосування. Ймовірно, наші дії явно резонансного характеру, і це заважає ці мошкарні облаштовувати свій парад на чужій території. Вчителям правильного життя місце в святохлівах і школах.

Ви маєте намір продовжувати творчість до самої смерті, якщо так, чи обов'язково у вигляді Lucifugum, або він буде колись залишений на користь інших проектів? Чи буде Lucifugum завжди залишатися чисто металевою групою, або ви можете, скажімо, випустити один-два ембієнтних альбому?
Ми атакуємо, а не граємо певний "стиль" металу. LUCIFUGUM - це єдине ікло, нестримне дихання єдино Чорним. Ми знаємо, ким ми є і досвід експериментів з сімома нотами нам не цікавий.

Ви, безумовно, підтримуєте кампанію Never Stop The Madness, причому саме в її найпоширенішому розумінні - відносини до наркотиків як до механізму винищування слабких. В той же час, наскільки я знаю, ваш барабанщик Bal-A-Myth (до речі, як це ім'я потрібно переводити, "Баламут", чи що? Якій в такому імені було закладене значення?) помер від передозування наркотиків. Він, виходить, теж "унтерменш", або ви знаходите цьому яке-небудь інше пояснення?
Звідки таке певне марення? Нам немає потреби притулятися і спиратися ліктем на щось, іменоване "кампанією", хоча що насправді є просто слоганом/картинкою на флаєрах і буклетах.
Своє ім'я Баламут одержав ще з тих часів, коли "ходив за район". В кінці 80-х ледве не головною проблемою Житомира були бійки "район на район". Причому, це заняття не було виняткове урелськім, в бійках брала участь більшість житомирської дворової молоді. Коли LUCIFUGUM був народжений, питання т.з. клички для Баламута (гітара/бас, а не барабани, якщо вже про інструменти) не стояв. Помер Баламут уві сні під час реабілітаційного періоду, але не від передозування наркотиків.


На думку про те, що група якщо не формально, то по суті розділяє ідею, мене навів один момент останнього відеокліпу. "Кампанія", говориш? Ви скептично відноситеся до чужих ініціатив, проте до всього свого, при цьому, з повною серйозністю, називаючи свої альбоми "атаками", "отрутами", "зброєю" і т.п. Хочеш підходити до всього буквально? Добре - я не чув ні про кого, хто б отруївся чим-небудь, слухаючи альбоми Lucifugum, рівно як і про кого-небудь, кого б, наприклад, душили плівкою від касети або зарізали уламком від компакт-диска.
Яке ж взагалі відношення групи до наркотиків/їх вживання?
Швидко ж твоя певна упевненість скукожилась до "якщо не формально, то по суті". Ну та, притримай при собі. Бажаєш не умовностей? Атака - це власним диском попу в рило, це розкидані кістки в святохлівах... Це не привід для якоїсь гордості, це просто наочний приклад того, що нам не просто знайдеться що сказати, але ми завжди несамовито відстоюватимемо свої думки, вчинки. Якби ти керувався хоча б нескладним "я так думаю", то до твоїх слів можна було б відноситися серйозно. Тут же не хочеться сприяти розвитку твого відверто інфантильного розуміння.
Категоричне неприйняття наркотиків відносно себе.

православному, католицькому або якому-небудь протестантському/телесектантскому? Це важливо: по своєму досвіду можу судити, що, принаймні тут, більшість оточуючих з холоднокровністю, якщо не з мовчазною згодою відноситься до актів показного презирства по відношенню до протестантських конфесій.
А що, менти в 6 з 8 випадків тобі премію виписали, раз в потрібного шпурнув? А більшість оточуючих і голови не повернула б, якби бидло тебе вдень посеред вулиці "опустити" вирішило. Якщо вже по суті, то це був православний святохлів (вул. Київська в р. Житомирі).

Група проголошує, що вона "проти життя". Мається на увазі викорінювання життя як явища? Чи включає це і членів гр. Lucifugum, або загальний піздєц повинен обійти їх стороною? Може, і ще кого-небудь?
"...Black Metal - це обчорнювання світла, винищування будь-якої форми життя, але ніяк не турбота про планету Земля. Люди самі по собі не можуть бути гідні, щоб припускати, щоб такі тут залишилися після чергового Апокаліпсису. Ми розуміємо, що нам бути серед всього цього, тому продовжуємо діяти самостійно, з розлюченням і посвяченістю. Ми плюємо Чорною Язвою, тому що це в нашій крові, а не для чогось конкретного. Ми тверезо розуміємо, що нашого життя не вистачить, щоб досягти якогось тріумфу, але це не робить нас слабшими..."

Допустимі різні трактування: не ясно, посеред чого "всього": серед людей, серед Апокаліпсису і т.д.
Сам питаєш - сам відповідаєш, і навіть після цього тобі не ясно. А чи під силу ношу тягнеш?

Навіщо знімаються відеокліпи? Ви вважаєте, що вони кращі виконують (завжди/в певному випадку) пропагандистську функцію, ніж музика?
Ми так хочемо, це більш ніж достатній аргумент.

У групі є учасники обох статей. Вони складають сім'ю в звичному розумінні цього слова? Чи можлива поява дітей?
Ймовірно, тобі краще знати про звичне розуміння тих або інших слів. Ти, напевно, робив велику ставку на це питання, де побутове обумовлене якимсь внутрішнім змістом, який слідує віднести на сторону ідеології. Чому ж твоя проникливість така виборча, і той самий внутрішній зміст тобі не роздивитися в інших, як би побутових, аспектах? Наш спосіб життя глибоко маргінальний: ніяких друзів і тусовок (твоє питання, чи поїдемо ми на концерт Watain, було просто безглузде). Щоб звести до мінімуму будь-яке спілкування з черв'яками, ми не маємо т.з. роботи. Наші життєві запити більш ніж скромні. Ми не випробовуємо батьківських інстинктів, але зовсім не тому, що нам боязнь виставляти свого нащадка в "цей жорстокий світ". Поява дітей виключена просто тому, що нам це абсолютно чужо. Як думаєш, багато знайдеться тих, які з повною відповідальністю посміють сказати, що вони гранично фанатичні, займаючись тим, що вважають своїм? Це ви приходитимете і йтимете з неодмінно олюдненим виглядом, заявляючи про дорослість, що раптово наступила на власне горло .

Ну, знаєш, мені доводилося чути думки, що можливе, породивши потомство, виховати його в сатанинському дусі... Ізбор з Наві, я чув, сина ростить... Що скажете?
Склалося враження, ніби у тебе накопичилося щось важливе, яке неодмінно потрібне "обнародувати", щоб не прокисло. Ми гранично ясно відособили свою позицію. Яке нам справа до інших? Хай пливуть собі на радість іншим. Навіть якщо цьому "сатанинському духу" раптом і трапиться бути, це не справить належного враження. Якщо ми і здатні поважати прояву гідного, то на значній відстані.

Ти знаєш дуже мало про мене, але керуєшся природним рефлексом "будь-хто, хто сказав мені щось неприємне - сам чмо". Подивимося ще, що покаже час.
Ми тут не для того, щоб пізнавати когось або ідентифікуватися серед чогось. Вже було сказано, що наша природна високомірність провокує інших знаходити свої потрухи, взнаючи себе. Збитковим незрозуміло заломлення цього світла, не кожен наважиться слідувати Тьмі, не спираючись ліктем. Час - кволий поводир.

Чому, крім Пропаганди, постійно міняються всі видаючі групу лейбли? За виходом кожного альбому слідує конфлікт з лейблом? Або, може, знаходячи кожного разу новий лейбл, швидше випускаєш альбоми, ніж якби на одному і тому ж - думається, для наступного альбому вже попросили б постояти в черзі за рештою підписаних груп?
Ми не є власністю лейблів і їх статус не має ніякого значення для нас. Саме щоб не стояти в черзі і не залежати від бізнес-планів, ми розірвали контракт з Drakkar prod., коли з'ясували, що власник лейбла не готовий тримати слово.

Безумовно, Lucifugum має негативні почуття до "богообраних" - упевнений, не потрібно перераховувати, за які якості. Питання: по-вашому, їм вони властиві через ті або інші соціальні обставини, або це у них закладено в генах? "Богообрані" - просто один з різновидів людей, або ще гірше, ніж всі інші?
Гірше те, що знаходиться ближче і смердить сильніше. Якщо слов'янин знаходитиметься ближче, ніж жид, то саме його сморід дратуватиме більше.

Ваше відношення до таких фігур/організацій/явищ, як:
-- В.Вікернес, О.Орсет, П.И. Охлін?
Khlyst: 1-й - морда на майці. Цих двох не знаю.
Stabaath: Вікернес - флюгер. Евронімус "згорів" ще будучи живим. Дед встиг здохнути, не обробившися.
-- П.І. Чайковській?
талановитий композитор
-- А.Ш. Ла Вей/"церква сатани"?
зробив для Сатанізму більше, ніж Black Metal
-- Рідігер?
невідомо
- А.Онупрієнко?
цікавий тільки як претендент на рекорд
-- Освенцим, Бухенвальд, Дахау, Треблінка і т.д.?
байдуже
"Vector 33" подається як десятий альбом. Мені відомі набагато більше записів Lucifugum. Які з них потрібно рахувати демо, а які-альбомами?
Подається торт на десерт. ПРОПАГАНДА є єдиним джерелом достовірної інформації про банду. Я відразу відмовився від терміну "демо", як тільки зрозумів, в якому значенні його сприймає т.з. сцена. Ми нікому не збиралися демонструвати свою силу, доводячи, що вже "заслуговуємо полноформатник". Я не можу сказати, що зараз ми атакуємо сильніше, ніж раніше, оскільки LUCIFUGUM ніколи не був слабким і завжди атакував в повну силу.

Які групи, на ваш погляд, вплинули на вас в музичному плані?
Я, як творець чого-небудь, не допускав будь-каких впливів ззовні. Але Баламут і Фаунус слухали достатньо багато музики, тому я не виключаю їх загальнолюдського сприйняття себе як індивідуумів.

Які групи з України розділяють споріднену вам ідеологію?
Нам не відомо що відбувається тут, але навряд хтось зважиться стверджувати, що має схожу з нами позицію. У будь-якому випадку, ми не маємо наміру "сходитися" навіть з тими, хто заслуговує нашої уваги. Ми здатні оцінити гідне, але на відстані.

Наскільки я пам'ятаю, останній відеокліп анонсувався свого часу на "Пропаганді" як "відеоверсія історії Гордих Вовків". Чому зараз визначення змінилося? Кліп мало відповідає історії?
Ще раз: будь уважний, а не упереджений. Можливо, хоч в цьому випадку будеш меншим спотикатися. Відео з Вовчою історією знаходиться на диску "На крюки да в клочья!".

Фінальні слова?
Залишайся, де знаходишся.


Переклад: Pruchastya
(sorry for inaccuracies)

copyright©LUCIFUGUM
copyright ©Satanic Panzer


Создан 23 июн 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником